IMG_2703

Участь кафедри технологічної освіти та охорони праці у проведенні третього етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій)

Участь кафедри технологічної освіти та охорони праці

23 січня 2016 року відбувся третій етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання (технологій), який включав виставку виробів учнів; творчий домашній проект;  теоретичний та практичний тури.

До складу організаційного комітету та журі були залучені викладачі та навчальні майстри кафедри технологічної освіти та охорони праці.

IMG_2925

IMG_2884

IMG_2931

Під час проведення олімпіади проходила виставка творчих робіт за темою «Кожен поступ – тобі, Україно». Команди представляли кращі вироби з творчого доробку учнів району за період, що пройшов від минулої олімпіади.

IMG_2778

IMG_2786

IMG_2768

Дипломантів І-го та ІІ-го ступенів визначали за такими номінаціями: упровадження інноваційних технологій; майстерність виконання виробів; збереження народних традицій.

IMG_2745

IMG_2765

IMG_2852

IMG_2857

IMG_2863

IMG_2875

Обов’язковим завданням олімпіади було виконання домашньої роботи у вигляді творчого проекту за такими напрямами:

технічні види праці  «Набір кухонного приладдя» (9 клас), «Модель механізму (машини)» (11 клас);

IMG_2847

IMG_2819

обслуговуючі види праці «Сучасна текстильна інтер’єрна іграшка» (9 клас), «Інтер’єрна прикраса» (11 клас).

IMG_2902

IMG_2898

IMG_2912

У процесі теоретичного туру учасники виконували тестові завдання відповідно до навчальної програми з трудового навчання (технологій) та розробляли пояснювальну записку творчого проекту для виконання практичного туру.

IMG_2703

Пояснювальну записку було оцінено за оригінальність, аргументованість, повноту та чіткість обґрунтування розробленої конструкції виробу; якість виконання графічних зображень (креслеників, технічних рисунків); змістовність, правильність і доцільність етапів технології виготовлення виробу; повноту та чіткість формулювання висновку.

У процесі практичного туру учасники виготовляли вироби за власним проектом.

Учні працювали у навчально-виробничих майстернях кафедри технологічної освіти та охорони праці інженерно-педагогічного факультету та у майстернях шкіл № 9, 24, 26 м. Тернополя.

IMG_2717

IMG_2730

IMG_2735

Відповідно до завдань технічних видів праці учасники виготовляли настільну підставку для книжок та  корпус годинника.

IMG_2944

IMG_2962

Завдання обслуговуючих видів праці передбачали пошиття та оздоблення кухонного фартуха.

IMG_3004

IMG_3005

IMG_3006

IMG_3016

В організації та проведенні ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання брали участь працівники кафедри технологічної освіти та охорони праці:

–      журі: Туранов Ю.О. (голова журі), Мамус Г.М. (заступник голови журі), Павх С.П., Штонь В.С., Сорока Т.П.. Уруський А.В.

–      організаційний комітет: Людкевич В.Т., Луциків Я.Й., Дикий Р.А., Кибалюк Ю.М.